Wielu początkujących przedsiębiorców zadaje sobie własnie to pytanie: PO CO MI PROFESJONALNA KSIĘGOWOŚĆ W BIURZE RACHUNKOWYM?

 

Początkujący przedsiębiorcy prowadzący niewielkie firmy, pragnący zaoszczędzić ten "dodatkowy grosz" na księgowości, starają się rozliczać samodzielnie. To w początkowym okresie nie powinno stanowić problemu, tymbardziej, że rynek oferuje narzędzia w tym oprogramowanie do samodzielnej księgowości.

Problem jednak pojawia się wraz z rozwojem firmy. Większe zyski, rosnąca ilość faktur, rozliczeń, podatków,nowi pracownicy aż wreszcie nadchodzi moment, kiedy na opanowanie tego wszystkiego zaczyna brakować czasu.

Dodatkowo systematycznie co roku zmieniające się stawki opodatkowania oraz przepisy podatkowe potrafią skomplikować pracę niejednego nawet doświadczonego przedsiębiorcy.


Dlatego aby nie tracić czasu z pomocą przychodzi biuro rachunkowe, którego celem jest nie tylko kompletne odciążenie przedsiębiorcy w rozliczeniach podatkowych ale także opieka, doradztwo jak również pomoc w podejmowaniu co ważniejszych decyzji finansowych.

 

Co zyskuje przedsiębiorca?

 

  1. Przede wszystkim czas, który zamiast poświęcać na "grzebanie" się w przepisach podatkowych, może w pełni poświęcić na prowadzenie biznesu, oddając rozliczenia w ręce specjalistów.
  2. Pewność, że wszystkie jego narastające wraz z rozwojem firmy sprawy rozliczeniowe są w jak najlepszym porządku. Solidne biuro rachunkowe bowiem udziela pisemnej gwarancji odnośnie prawidłowości rozliczeń, oraz odpowiednich korekt w przypadku jakichkolwiek niedociągnięć.
  3. Doradztwo w sprawach rozliczeń jak również decyzji finansowych, które mogą korzystnie wpłynąć na wysokość płaconych podatków.